icerige gec

Haberler

Beta Bot antivirüs programlarınızı devre dışı bırakıp verilerinizi çalabilir

Eylül 24, 2013 yazan SirVivor

FBI, web sitelerine giriş bilgileri ve finansal verileri çalabilen yeni bir zararlı yazılım olan Beta Bot konusunda bir uyarı yayınladı.

Beta Bot kullanıcının güvenlik web sitelerine erişimini engelliyor ve anti-virüs programlarını devre dışı bırakıyor. Siber suçluların Beta Bot ile hedefi finansal kurumlar, e-ticaret siteleri, çevrimiçi ödeme platformaları ve sosyal ağlar.

Pakistan sitelerine Türk hacker saldırısı

Kasım 26, 2012 yazan Usual Suspect

Aralarında Google, Apple, Microsoft, Sony ve HP sitelerinin de bulunduğu 300'e yakın site Türk hackerlar tarafından hack edildi.

Saldırıların arkasındaki motivasyon tam belli değil. Pakistanlı hacker'lar .pk alan adları sorumlusu PKNIC'i 9 eylülde güvenlik açıkları konusunda uyardıklarını fakat dikkate alınmadıklarını bu yüzden de herhangi bir geri saldırı yapmayacaklarını söylüyorlar.

Pakistan Hack

İran'daki veritabanlarını hedefleyen zararlı yazılım

Kasım 26, 2012 yazan ErtanKurt

Narilam Worm Symantec

Güvenlik firması Symantec SQL vritabanlarına sızabilen W32.Narilam adında yeni özel bir kurtçuk (worm) keşfetti. Symantec'in raporuna göre zararlı yazılım arapça ve farsça desteğine sahip ve özellikle İran firmalarını hedefliyor. Narilam bu yönüyle Stuxnet ve türevlerini hatırlatıyor.

eBay kritik açıklarını kapattı

Kasım 26, 2012 yazan ErtanKurt

Çevrimiçi açık artırma sitesi eBay web sitesindeki iki önemli güvenlik açığını kapattı. Açıklardan biri firmanın veritabanlarına yetkisiz okuma yazma erişimine izin veren SQL injection açığı. SQL Injection açıkları saldırganların düzgün filtrelenmeyen HTTP parametrelerinden faydalanıp veritabanı komutları çalıştırabilmesine yol açıyor.

Güvenlik açığı araştırmacı David Vieira-Kurz tarafından bulunup eBay'e rapor edilmiş. Araştırmacı firmanın hemen ilgilendiğini ve açığı 20 gün içinde kapattığını söyledi.

McAfee firmasının kurucusu John McAfee cinayetten aranıyor

Kasım 13, 2012 yazan Usual Suspect

Antivirüs ve güvenlik ürünleri firması McAfee'nin kurucusu John McAfee Belize'de cinayetten aranıyor.

Gizmodo sitesinin Belize yetkililerine dayanan pazartesi günkü açıklamasında McAfee'nin komşusu Gregory Faull'un ölümünde baş şüpheli olduğu belirtiliyor.

Faull cumartesi günü evinde kafasından vurulmuş olarak bulunmuştu. Eve zorla girme belirtisi yok fakat dizüstü bilgisayarı ve cep telefonu kayıp.

Geçtiğimiz çarşamba günü Faull polise gidip McAfee'yi şikayet etmiş, agresif davranıp silahla atış yaptığını söylemiş.

Mastercard'dan tuşlu ve lcd ekranlı kredi kartı

Kasım 12, 2012 yazan ErtanKurt

Eğer akıllı-telefon ile ödeme firmaları Square ve Vennon veya Google'ın Google Cüzdan üzerinde çalışmalarını duyduysanız teknoloji endüstrisinin geleneksel kredi kartlarını tarihe karıştırmaya çalıştığını farketmişsinizdir. Yakın alan haberleşme (NFC) birbirine belirli yakınlıktaki cihazların radyo dalgaları ile haberleşebilmesini sağlayan yeni bir teknoloji. NFC destekli bir telefon alış veriş yapılan yerde tarayıcıya yaklaştırılıp ödemeler yapılabiliyor.

Mastercard Kredi Kartı

Microsoft salı günü 19 güvenlik açığı için yama çıkaracak

Kasım 10, 2012 yazan Usual Suspect

Microsoft önümzdeki salı günü Windows, Internet Explorer ve .NET Framework yazılımlarındaki 19 güvenlik açığını kapatacak 6 yama çıkaracak.

6 yamadan dört tanesi kritik olarak derecelendirilmiş.

Güvenlik araştırmacıları güvenlik açıkları içerisinde Internet Explorer ile ilgili olan bir tanesinin en önemlisi olduğunu söylüyor. Bu tipte güvenlik açıklarından yararlanılmasının çok kolay olduğunu ve kullanıcıları kötü amaçlı bir web sitesine yönlendirmenin yeterli olduğunu belirtiyorlar.

Salı günü güncelleme yapmayı unutmayın.

Twitter şifre sıfırlama epostaları ve hack edilen hesaplar

Kasım 9, 2012 yazan Usual Suspect

Twitter hack edildiğini tespit ettiği bazı hesapların şifresini sıfırlayıp eposta ile haberdar etmiş. Techcrunch web sitesinin twitter hesabı da hack edilenler arasında ve perşembe günü bolca spam mesajı tweet edilmiş. Twitter ise bir hata yaptığını ve hack edilmeyen çok sayıda hesaba da da sıfırlama epostası gönderdiklerini söylüyor:

Guy Fawkes günü eylemlerinde çok sayıda web sitesi hack edildi ve bilgi sızdırıldı

Kasım 6, 2012 yazan Usual Suspect

AnonymousHack edilen web siteleri arasında amerikan yayın firması NBC, pop şarkıcısı Lady Gaga hayran sitesi, Avustralya hükümeti, Güvenlik firması Symantec, OSCE, resim barındırma hizmeti veren ImageShack, televizyon şovu Saturday Night Live + Jimmy Fallon ve Jay Leno portalları ve online ödeme sistemi PayPal var. Ayrıca VMware ESX sunucusu kernel kaynak kodunu ele geçirdiklerini iddia edenler de oldu.

Firmalar hack edildiklerini gizliyorlar

Kasım 6, 2012 yazan Usual Suspect

Bilgisayar korsanları Coca-Cola firmasını hack ederek, firmanın 2.4 milyar dolara satın alma aşamasında olduğu China Huiyuan Juice Group firması ile ilgili önemli verileri çalmışlar. Dünyanın en büyük içecek firmalarından olan Coca-Cola bu olayı hissedarlardan, denetçilerden, çalışanlardan - hatta bazı orta seviye yöneticilerinden gizli tutmayı tercih etmiş.