icerige gec

İçeriği paylaşiPhone

iOS 7 güvenlik açığı ekran kilidinin aşılmasını sağlıyor

Eylül 21, 2013 yazan SirVivor

En son iOS sürümünde ekran kilidinin aşılmasını sağlayan bir güvenlik açığı keşfedildi.

36 yaşındaki Jose Rodriguez yeni sürüme güncelledikten kısa süre sonra birkaç deneme ile ekran kilidi korumasını aşmayı başarmış.

iPhone sahte SMS gönderme açığı

Ağustos 21, 2012 yazan Usual Suspect

iOS'taki bir güvenlik açığı sayesinde iPhone'lardan sahte SMS mesajları gönderilebiliyor. pod2g adındaki Fransız güvenlik araştırmacısı web sitesinde açığın iPhone'un ilk SMS implementasyonlarından beri var olduğunu ve iOS 6 beta 4'de de bulunduğunu yazıyor.

Android Kazanıyor

Ağustos 18, 2012 yazan Usual Suspect

Son rakamlar Adroid'in tepede ve iOS'un uzak ara ile ikinci olduğunu gösteriyor.

Araştırma firması Gartner'ın raporuna göre, son çeyrekte Android iOS cihazların neredeyse 3 katı fazla satarak dünya piyasasının %64'ünü ele geçirmiş durumda. Samsung 90M cihaz satışı ile başı çekiyor.

Artık Android'in liderliğin inkar etmenin bir anlamı yok. En koyu Apple fanatiği bile artık iOS'un ikinci sırada olduğunu reddedemez. Android kazanıyor.

Facebook giriş bilgileri iOS ve Android'den kolayca alınabiliyor

Nisan 4, 2012 yazan ErtanKurt

Facebook'un iOS ve Android uygulamaları kullanıcı giriş bilgilerini kriptolamıyorlar, diğer uygulamalar veya USB bağlantısıyla erişebilecek şekilde bir klasör içinde duruyor.

Zararlı bir yazılım veya USB bağlantısıyla iki dakika içinde iOS ve Android cihazlardan geçici olarak (facebook'un geçici anlayışı 4000 yılına kadar) kaydedilmiş bilgiler alınabiliyor. iOS cihazlarda yedekten almak bile mümkün, yani birileri Facebook hesabını eğlence veya para için elde edebiliyor.

60 metreden iPhone ekranı okumak mümkün

Kasım 7, 2011 yazan ErtanKurt

İşlem standart bir video kamera ile yapılabiliyor ve iPhone klavyesinde basılan karakterlerin büyük olarak gösterilmesine dayanıyor.

Yakalanan video resim işleme yazılımında işlendikten sonra karakter tanıma yazılımı ve ana-dil analizinden geçiyor.

iPhoneMap / iPhoneTrackerWin - iPhoneTracker Linux ve Windows sürümleri

Nisan 23, 2011 yazan ErtanKurt

iPhone'un bulunduğu tüm yerlerin kaydını tuttuğu haberini duymuşsunuzdur. iPhoneTracker OS X makineye senkronize edilen iPhone'dan bilgileri alıp göstermek için geliştirilmişti. Handler Bojan bunun Linux sürümünü yapmış ve iPhoneMap adını vermiş.

iPhone ve iPad'ler bulunduğunuz yerleri gizlice kaydediyor

Nisan 21, 2011 yazan ErtanKurt

Araştırmacıların bulgularına göre Apple iPhone ve iPad cihazları kullanıcının fiziksel lokasyonunu takip ediyor ve cihaza herkes tarafından okunabilecek şekilde kriptolanmamış dosyalarda depoluyor.

Apple ve Microsoft: Güvensizliğe iki bakış

Mart 17, 2011 yazan ErtanKurt

David Morgenstern - ZDNet

Güvenlik araştırmacıları ve Windows yöneticileri Secunia'nın işletim sistemi üreticisi güvenlik açıkları listesinde Apple'ın uzun süredir liderliğine işaret ediyorlar. Fakat bu  güvensizlik resminin sadece bir kısmını gösteriyor.

Pwn2Own 2011: 2. Gün - iPhone ve Blackberry hack edildi

Mart 12, 2011 yazan ErtanKurt

TippingPoint güvenlik araştırma ekibi ZDI (Zero Day Initiative) tarafından düzenlenen Pwn2Own müsabakasının ikinci günü iPhone ve Blackberry'ye ayrılmıştı. Charlie Miller adlı bir yarışmacı iOS 4.2.1 üzerindeki bir mobil Safari browser sürümündeki bir açığı kullanarak, özel hazırlanmış web sitesi ziyaret edildiğinde adres defterinin silinmesini başardı. İlk deneme de browser çökse de ikinci denemesi başarılı olmuş ve Miller 15,000$ ve bir iPhone sahibi oldu.

Herhangi bir iOS cihazda PS3 oyunları oynamak mümkün

Mart 2, 2011 yazan ErtanKurt

Daha önce Apple'ın onaylamayacağı türde IOS cihazlarda zekice hack'ler görmüştük, örneğin bir Wiimote ile iPad'inizde SNES oyunları oynamak veya bir iPhone'da Android çalıştırmak gibi. İşte Apple'ın onaylanmayanlar listesine ekleyebileceğiniz yeni bir hack daha: PS3'nizi iOS cihazınızda oynamak.